ΑΓΩΝΕΣ
Τουρνουά Φιλίας και Ειρήνης 6000μ 25/3/09

Διεξήχθη και φέτος(χθες 25.3.09) o καθιερωμένος ετήσιος αγώνας δρόμου Τουρνουά Φιλίας και Ειρήνης 6000μ.
Με το αγώνα δρόμου πέφτει η αυλαία του τουρνουά που διοργανώνετε για 21η συνεχή χρονιά από τη ΣΠΕ Στροβόλου.
Ο αγώνας ξεκίνησε από το Δημοτικό Γήπεδο Στροβόλου στις 4.30μμ. Οι δρομείς, αφού πέρασε μέσα από τους γνωστούς δρόμους του μεγάλου προαστίου, τερμάτισαν στο Δημοτικό Αθλητικό κέντρο . Ο αγώνας ήταν υψηλών προδιαγραφών όσον αφορά την οργάνωσή του, και σε αυτόν συμετιχαν πέραν των 150 αθλητών / αθλητριών.
Νικητές ήταν ο Κhadiri Amine με δεύτερο τον Παναγιώτη Κυπριανού και τρίτον Dongmo Christophe και οι 3 της Δρο.Με.Α Racing
Για μια ακόμη φορά ο Σύλλογος Δρομέων Υγείας Κύπρου ανάλαβε το οργανωτικό μέρος με απόλυτη επιτυχία.
Η ΣΠΕ Στροβόλου πρόσφερε δωρεάν φανέλα και μετάλλιο σε όλους τους δρομείς που πήραν μέρος.