ΑΓΩΝΕΣ
ΓΥΡΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 2.11.2008

2.11.08 Διεξήχθη και φέτος (Σήμερα Σάββατο 2.11.08) με επιτυχία ο 12ος γύρος της Λάρνακας απόστασης 6χλμ. Την εκδήλωση διοργάνωσε ο δήμος Λάρνακας σε συνεργασία με το σωματείο δρομέων Κύπρου Περικλής Δημητρίου,το σύνδεσμο καταπολέμησης ναρκωτικών Λάρνακας και την κοινοτική αστυνομία. Η εκδήλωση ήταν υπό την αιγίδα του ΚΟΑ. Αφετηρία και τερματισμός ήταν η Πλατεία Ευρώπης στην παραλία των φοινικούδων. Πρώτος έκοψε το νήμα του τερματισμού ο Gebel Kassan στη δεύτερη θέση τερμάτισε ο Dongmo Christophe και οι δυο της Dromea rasing την τριάδα συμπλήρωσε ο αθλητής του Γ.Σ.Ο Michael Kennan. Στις γυναίκες πρώτη Dagmara Handzik με δεύτερη η Έλια Ιωάννου και οι δυο της ομάδας Dromea rasing και Τρίτη η Έλενα Χρυσοστόμου του Γ.Σ.Ε.Παράλληλα έγιναν και άλλες δυο μικρές διαδρομές για παιδία και για αθλητές με ειδικές ανάγκες.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα γενικής κατάταξης ανδρών και γυναικών Πατήστε εδώ- ->>